Elected Officials

Federal

Todd Young
United States Senate

Mike Braun
United States Senate

Trey Hollingsworth
US Representative

State

Eric Holcomb
Governor of Indiana

Suzanne Crouch
Lieutenant Governor of Indiana

Holli Sullivan
Secretary of State

Todd Rokita
Atty. General of Indiana

Tera Klutz
Indiana Auditor of State

Kelly Mitchell
Indiana Treasurer of State

Jack Sandlin
State Senator, District 36

Rod Bray
State Senator, District 37

Greg Walker
State Senator, District 41

John Young
State Representative, District 47

Michelle Davis
State Representative, District 58

Chris May
State Representative, District 65

John Jacob
State Representative, District 93

County

Duane Burgess
Sheriff

Joe Villanueva
Prosecutor

Trena MCLaughlin
Circuit & Superior Court Clerk

Pamela Burton
Auditor

Teresa Petro
Recorder

Michele Ann Graves
Treasurer

Mark Alexander
Assessor

Mike Pruitt
Coroner

J. Gregory Cantwell
Surveyor

Andy Roesener
Circuit Court Judge

Kevin M. Barton
Superior Court 1 Judge

Peter Nugent
Superior Court 2 Judge

Lance D. Hamner
Superior Court 3 Judge

Marla Clark
Superior Court 4 Judge

Brian P. Baird
Commissioner District 1

Kevin Walls
Commissioner District 2

Ronald H. West
Commissioner District 3

Melinda Griesemer
County Council At-Large

Ron Deer
County Council At-Large

John Myers
County Council At-Large

Pete Ketchum
County Council District 1

Rob Henderson
County Council District 2

Jon Myers
County Council District 3

James Ison
County Council District 4

Municipal Offices

Bargersville

Nancy Kehl
Clerk-Treasurer

Dustin Doyle
Town Council At-Large

Susie Qualls
Town Council At-Large

Ruth Ann Moore
Town Council At-Large

Andrew Greenwood
Town Council At-Large

James Rumell
Town Council At-Large

Edinburgh

Debra Buck
Town Council

Dawn Graham
Town Council

Marshall Piercefield
Town Council

Miriam Rooks
Town Council

Franklin

Steve Barnett
Mayor

Jayne Rhoades
Clerk-Treasurer

Mark Loyd
Court Judge

Josh Prine
Council, District #1

Anne McGuinness
Council, District #2

Lisa Jones
Council, District #3

Ken Austin
Council, District #4

Irene Nalley
Council, District #5

Shawn Taylor
Council At-Large

Robert Heuchan
Council At-Large

Greenwood

Mark Myers
Mayor

Jeannine Myers
City Clerk

Lou Gregory
City Court Judge

Linda Gibson
Council District 1

Ezra Hill
Council District 2

Mike Williams
Council District 3

Ron Bates
Council District 4

David Hopper
Council District 5

Dave Lekse
Council District 6

Bradley Pendleton
Council At-Large


Council At-Large

Mike Campbell
City Council At-Large

New Whiteland

Maribeth Alspach
Clerk-Treasurer

Chad Waltz
Council, Ward 1


Council, Ward 2

John Perrin
Council, Ward 3

Frank Vaughn
Council, Ward 4

John Schilawski
Council, Ward 5

Prince’s Lakes

Erica Giger
Clerk-Treasurer

Greg Nelson
Town Council

Karen Harrison
Town Council

Mike Gallamore
Town Council

Philip Montarsi
Town Council

Troy Meadows
Town Council

Trafalgar

Donna Moore
Clerk-Treasurer

Kyle Siegfred
Town Council

Jason Ramey
Town Council

Jeff Eisenmenger
Town Council

Steve Scott
Town Council

Jessica Jones
Town Council

Whiteland

Debra Hendrickson
Clerk-Treasurer

David Hawkins
Town Council

Bradley Goedeker
Town Council

Laura Fleury
Town Council

Joseph Sayler
Town Council

Richard Hill
Town Council

Township Trustees

Ray Walton
Blue River

Neil Trisler
Clark

Lydia Wales
Franklin-Needham-Union

Beth Baird
Hensley

Janet Renner
Nineveh

Bill Hart
Pleasant

Mark Messick
White River

Township Boards

Blue River
Andy Barker
John Johnson
Larry Whitlock

Clark
Kelli Seybold
Hugh Kirkman
Chuck (Charles) Harlow

Franklin-Needham-Union
Jeannie Barnet
Tara Payne
Dawn Barr

Hensley
Dennis Brownfield
William Meredith
Mary Wilkerson

Nineveh
Jill Jackson
Anthony Giger
Kevin Jackson

Pleasant
Thomas Whitaker
Ron MCCoy
Adam Nuhfer

White River
Dave Pollard
Dick Huber
Peggy Young